Yönetim Kurulu Başkanımız Sn.Aydın Sarı'nın anlatımıyla…

Aysan Tekstil'in temelleri , 1935 yılında büyükbabamın Trabzon'dan Samsun Bafra'ya gelip , o zamanın tabiriyle "abacılık" yapmasıyla atılmıştır.

Ortaokulu bitirip Samsun Ticaret Lisesine geçtiğimde , öğleden sonraları boş zamanlarımı ailemizin Samsun'da 1954'te başlayan konfeksiyon işinde değerlendiriyordum . Üniversite ve askerlik görevlerimi müteakiben , 1969 senesinden itibaren toptan manifatura ticaretine başladım.

ilerleyen senelerde , ülkemizin en büyük kumaş fabrikalarında kumaş fasonculuğu ve Bursa'da emprime üzerine ihtisaslaştık.

1976 sonunda Istanbul'a yerleşip , çeşitli ortak şirketlerden sonra 1978'de Aysan Tekstil Sanayi işletmeleri Anonim şirketinin temelini attık. şirketimiz 1998'e kadar her türlü kumaş imalatı yaptıktan sonra bu tarihten itibaren yurtdışından kumaş ithalatına başlamıştır.

Koleksiyonlarımızda bulunan erkek ve bayan giyimine yönelik ürünlerimiz ,ülkemizin sayılı hazır konfeksiyon ihracatçıları ve iç piyasaya yönelik çalışan üreticiler tarafından tüketilmektedir.

Misyonumuz müşterilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda , moda yaratan koleksiyonlarımızla kalite ve serviste mükemmeli sağlamaktır.

Bugün müessesemiz ailemizin 4.kuşağı tarafından yönetilmektedir. İmalat , satış ve pazarlama departmanında oğlum Murat Sarı , finans departmanında kızım Zehra Sarı Uluç , sorumluluğu üstlenerek şirketimizi uzman kadro ve personelle birlikte bugünkü konumuna getirmişlerdir..Ana Sayfa | İletişim

Adres:

Mimar Vedat Caddesi
Erzurum Han No. 1 Kat. 4
Sirkeci 34112, İstanbul
Harita için tıklayın

Tel:+90 212 511 81 00 (pbx)

Fax:+90 212 526 55 52

Email:info@aysan.org